Einar Andersen henter dykkerutstyret • Bilde 1 av 2

Einar Andersen henter dykkerutstyret


Om objektet


Motiv:
Einar Andersen henter dykkerutstyret

Avbildede personer:
Avbildet person, sikker: Andersen, Einar

Historikk:
Fotografering:
1987 - 1988
Produsent: Andersen, Einar

Identifikasjonsnr.:
NOMF-02697.063

Eier:
Norsk Oljemuseum

Vis tilleggsinformasjon

Om museet


Museum:
Norsk Oljemuseum

Museets nettsted:
www.norskolje.museum.no

Norsk Oljemuseums digitale katalog inneholder mer enn 10000 gjenstander og fotografier fra museets egne samlinger.

Relaterte artikler


Anbefal en artikkel fra Wikipedia

Automatisk genererte artikler fra Wikipedia

Einar Andersen

Einar «Bror» Andersen (født 24. desember 1929 i Drammen, død 2001 i Sandefjord) var en idrettsutøver fra Drammen kjent for sin allsidighet. Han representerte Drafn i bandy, fotball og ishockey, og spilte på landslaget i både bandy og ishockey. Han tok 11 NM-titler i bandy med 23 år mellom første og siste kongepokal. Einar Andersen er absolutt mest kjent under kallenavnet «Bror» eller det svenske «Brorsan».

Thor Einar Andersen

Thor Einar Andersen (født 13. januar 1960) er lege og tidligere fotballspiller fra Kristiansand.

Einar Andersen (Mjøndalen)

Einar «Gubbe» Andersen (født 5. august 1905, død 4. mars 1981[1]) var fotballspiller i klubben Mjøndalen IF. Han var med på å føre laget fra Nedre-Eiker til tre norgesmesterskap, henholdsvis i 1933, 1934 og 1937. Han var med på klubbens tapende lag i 1931, 1936 og 1938. Andersen var også en aktiv bandyspiller og ble norgesmester for Mjøndalen i 1930.

Odd Einar Andersen

Odd Einar Andersen (født 1943) på Kongsberg, er en norsk forfatter og tidligere redaktør i Laagendalsposten, samt tidligere NRK- og VG-journalist. Frekventerte bl.a. radiosporten sammen med Bjørge Lillelien på 70-tallet.

Einar Wollebæk Andersen

Einar Wollebæk Andersen (født 25. april 1930 i Ringsaker) er en tidligere norsk forstmann og politiker (H).

© KulturIT

Vennligst vent...