Krydderskrin • Bilde 1 av 2

Krydderskrin


Om objektet


Betegnelse:
Krydderskrin (Betegnelse)
Spiseriskrin (Presisert betegnelse)

Historikk:
Bruk:
Brukssted, sikker: Gran, Tingelstad, Tingelstadbutikken, Kirkevold vestre, gnr/bnr : 132/7

Beskrivelse:
Skrin i blikk og jern med beholdere til krydder. Rundt skrin med hengslet lokk. I skrinet: 6 sylindriske bokser med lokk (b-m)
1 lokk (til en manglende boks) (n) 1 syløindrisk rivjern (o) 1 skje(p). Rust, særlig på skrinet.En boks mangler.

Innskrift:
Stempel (-a): O.SKONNORD: GJØVIK

Identifikasjonsnr.:
HF-08233

Eier:
Hadeland Folkemuseum

Vis tilleggsinformasjon

Om museet


Museum:
Hadeland Folkemuseum

Museets nettsted:
www.randsfjordmuseene.no

Museet arbeider kontinuerlig med revidering og digitalisering av fotografi- og gjenstandsmaterialet i samlingene. Mengden informasjon knyttet til objektene varierer, og det tas forbehold om eventuelle feil og mangler. Dersom du mener noe er feilaktig eller du har utfyllende informasjon setter museet pris på en tilbakemelding.

Relaterte artikler


Anbefal en artikkel fra Wikipedia

Automatisk genererte artikler fra Wikipedia

Gausdal Landhandleri

Gausdal Landhandleri AS er Norges største byggevareforretning uten kjedetilknytning.[1] Selskapet ble stiftet i 1938.

Mogen Landhandleri

Mogen Landhandleri ligger ved Veggli utenfor Kongsberg og fungerer som museum.

Wikipedia:Sletting/Gausdal Landhandleri

Artikkelen slik den står nå fremstår som ren reklame, og er antakelig opprettet av daglig leder i bedriften. Jeg har gitt vedkommende oppmodning om å dokumentere, men selv med dokumentasjon skal vi se kritisk på oppføringen. Bjoertvedt 15. apr 2010 kl. 21:59 (CEST)

Sponsorteam AS

Sponsorteam AS ble stiftet i 1997. De selger og leverer husholdningsartikler, og på den måten skaffer de penger til lokale barne-og ungdomstiltak. Bedriften har hovedbase i Bergen, og en avdeling i Stavanger. De gir penger til lokale idrettslag på hele Vestlandet.

© KulturIT

Vennligst vent...